Domácí

Hřib na Twitteru oznámil nová pravidla pro roušky, za chvíli tweet smazal

Hřib na Twitteru oznámil nová pravidla pro roušky, za chvíli tweet smazal
Zdroj: Profimedia

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) ve čtvrtek v podvečer oznámil na Twitteru, že krajská hygiena od středy zavede povinnost nosit roušky v obchodních centrech v Praze. Svůj příspěvek za chvíli smazal.

"Platí to, co řekla krajská hygienická stanice. Semafor se bude komentovat až v pátek, důležité je, aby Pražané byli informovaní včas, aby věděli, od kdy ta nařízení platí. Řídíme se nařízeními KHS a ministerstva zdravotnictví," vysvětlila TN.cz mluvčí Pirátů Martina Vacková.

"S ohledem na zhoršující se situaci v pátek krajská hygienická stanice oznámí, že v pondělí vyhlásí nařízení o povinnosti nosit roušky v pražských nákupních centrech, které bude platné od středy. Omlouvám se všem, kteří mají rádi překvapení, ale takto se na to mohou připravit,“ napsal Hřib na twitter.

Pražský primátor svůj příspěvek na Twitteru ale za chvíli smazal.

Pro Prahu platí speciální podmínky, které vyhlásili pražští hygienici. Roušky se kromě na pražském letišti musí nosit také ve všech vnitřních prostorech metra i nádražních budov.

Související obsah

V případě vnitřních prostor pražského letiště a nádražních budov platí výjimky například pro osoby vykonávající činnost v prostorech dílen, strojoven, skladů, technických místností, šachet a šaten a dále cestující veřejnosti nepřístupných kanceláří, jednacích místností a jejich zázemí. V prostorech stravovacích zařízení mohou lidé odložit roušky během konzumace.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz