Zahraničí

Slovensko je v šoku z rozsudku v případu vraždy Jána Kuciaka

Slovensko je v šoku z rozsudku v případu vraždy Jána Kuciaka. Lidé na sociálních sítích začínají vyzývat k demonstracím. Soud v Pezinku včera pro nedostatek přímých důkazů osvobodil údajného objednavatele vraždy Mariána Kočnera i Alenu Zsuzsovou, která měla čin zprostředkovat. Žalobce se odvolal a případem se bude zabývat Nejvyšší soud.

Smutek, šok, zklamání, bezmoc, ztráta důvěry. Tak Slováci reagují na rozhodnutí soudu. Kontroverzní podnikatel Marián Kočner a Alena Zsuzsová jsou podle něj nevinní. "Důvěra v policii, prokuraturu a soudnictví klesla na úplné dno a ještě hlouběji,“ zní komentář na internetu.

Překvapení neskrývají ani zahraniční novináři. Web německého deníku Die Welt označil rozsudek za skandální a případ přirovnává k vraždě maltské novinářky v roce 2017. Ta se stejně jako Kuciak zabývala vazbami významných představitelů své země na mafii.

Související obsah

Šéf webu Aktuality.sk, pro který Ján Kuciak pracoval, vzkázal, že věří, že rozsudek nebyl ovlivněný zvenčí. Za spravedlivý ho ale nepovažuje.

"Jsem hrozně zklamaný a smutný. Soud pro nedostatek důkazů neuznal Kočnera a Zsuzsovou vinnými z vraždy Jána a Martiny. Přestože jsem zklamaný, nerezignujeme! Toto není konec. Ani zdaleka. Jsem přesvědčený, že Kočner dal zavraždit Jána Kuciaka,“ rozčiluje se další z komentářů.

Související obsah

Jána Kuciaka a jeho snoubenku Martinu Kušnírovou zastřelil Miroslav Marček 21. února 2018. Podle žalobce si vraždu objednal Marián Kočner a Alena Zsuzsová ji měla zprostředkovat. Soud ale oba obžalované pro nedostatek přímých důkazů osvobodil.

Jan Szabó, který Marčekovi pomáhal, dostal včera 25 let. Sedmatřicetiletý bývalý voják Marček, který se k činu přiznal, si v dubnu vyslechl nepravomocný verdikt 23 let.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz