Domácí

POZOR! Doplněk stravy měl dětem pomoci, může jim vážně ublížit

POZOR! Doplněk stravy měl dětem pomoci, může jim vážně ublížit
Zdroj: SZPI

Inspektoři nařídili okamžité stažení doplňku stravy pro děti od čtyř měsíců. Ve výrobku byl nalezen alergen, na obalu o tom ale nebyla žádná zmínka. Jedná se o velmi nebezpečný výrobek pro osoby s alergií nebo intolerancí na mléčné bílkoviny.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) informovala o stažení doplňku stravy Infants Dophilus Plus (Probiotický komplex pro děti, doporučeno od 4. měsíce; 7 probiotických kultur, 6 miliard životaschopných bakterií v 1 g) v balení 20 g, datum použitelnosti do 15. 4. 2021, označení šarže: 50TC045, bez označení výrobce, země původu: Kanada.

"Analýza v akreditované laboratoři SZPI prokázala ve výrobku přítomnost alergenu mléčná bílkovina v množství 5412 miligramů na kilogram (mg/kg). Vzhledem k tomu, že na výrobku nebyla vyznačena přítomnost alergenu mléčná bílkovina, jedná se o potravinu nebezpečnou pro osoby s alergií nebo intolerancí na uvedený alergen," uvedl mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

V potravině byla také prokázána přítomnost laktózy v množství 2500 mg/kg, na obalu bylo přitom napsáno, že potravina "neobsahuje mléčný cukr (laktózu)". Jedná se tak o zavádějící označení.

Související obsah

Potravinu vzhledem k přítomnosti alergenu, o němž není na obalu zmínka, nelze považovat za bezpečnou, SZPI nařídila prodejci – společnosti TAINEX, s. r. o., aby neprodleně stáhl nevyhovující šarži z trhu.

"Inspektoři výrobek odebrali při kontrole internetového prodeje na portálu www.tainex.cz. Dovozcem potraviny do ČR je dle informace uvedené na obalu společnost Pharma Agency, s.r.o. z Prahy," doplnil Kopřiva.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Píše se na Deník.cz