Krimi

Samopaly, kukly a let do Moldavska! Policie ukázala záběry z unikátní akce

Policie ukázala záběry z unikátního mezinárodního převozu velmi nebezpečných kriminálníků do Moldavska. Skupinu dvanácti lidí, mezi kterými jsou i podezřelí z vraždy, naložili policisté do speciálu na letišti v Kbelích.

Velmi rozsáhlou akci má za sebou česká policie. Na základě mezinárodního zatykače vydávali do Moldavska skupinu kriminálníků.

"Jedná se o sedm osob, které spáchaly závažnou trestnou činnost mimo území České republiky a byl na ně vydán moldavskými úřady zatykač. Jsou mezi nimi například osoby podezřelé z vraždy, loupeže či ublížení na zdraví a jedna z nich dokonce utekla v Moldavsku během eskorty z věznice,“ uvedl k rozsáhlé akci mluvčí Policejního prezidia Ondřej Moravčík.

Související obsah

Zbývajících pět lidí páchalo trestnou činnost na území České republiky. "Jedná se o skupinu, která zde má na svědomí rozsáhlou sérii krádeží vloupáním, za což jim soud uložil nejen odnětí svobody ale i vyhoštění na dobu 10 let,“ dodal Moravčík.

Celá akce probíhala, jak je vidět na zveřejněném videu, za přísných bezpečnostních podmínek. V akci bylo množství policistů v plné výzbroji, ale také moderní technika. "Samotný let je unikátní především svým rozsahem, neboť není běžné, aby bylo přepravováno tolik osob na jednou. S ohledem na komplikovanou situaci v letecké dopravě však došlo ke sloučení jednotlivých extradicí, přičemž za Policii ČR let doprovází více než dvacet policistů,“ vysvětlil netradiční okolnosti převozu mluvčí Moravčík.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz