Zahraničí

Na Mallorce vyhání turisty z pláže vrtulník. Ignorují nařízená opatření

Na Mallorce vyhání turisty z pláže vrtulník. Ignorují nařízená opatření
Zdroj: Profimedia

Aby mallorská policie přiměla osazenstvo pláží k dodržování koronavirových opatření, nasadila do akce vrtulník. Na Mallorce totiž platí, že od 21 hodin musí být pláže vyklizené. Lidem se z nich ale příliš nechce, policisté tak museli při vymáhání nařízení přitvrdit.

"Vykliďte pláže!" vybízí každý večer rekreanty v destinaci oblíbené zejména Brity a Němci. Turisté totiž setrváním na pláži i po 21. hodině porušují zavedená nařízení. Z vyhřátého písku je tak často vyhání až vrtulník. Informoval o tom portál Novinky.

Lidi často přiměje k odchodu až silný vítr a zvířený písek. Podle informací španělských médií se stroje nad plážemi na Mallorce vznáší každý den.

Související obsah

Regionální vláda ve snaze zamezit šíření nákazy od devíti hodin večer do sedmi ráno uzavřela také parky. Lidé v nich totiž často pořádali večírky. Noční kluby a diskotéky jsou na Mallorce aktuálně zavřené.

Vrtulník vyhání rekreanty z pláže:

"Výzvy z megafonů z vozidel a vrtulníků na plážích a v parcích se nad Mallorkou linou denně. Děje se tak s cílem zajistit dodržování nových pravidel," vyjádřil se jeden z tamních policistů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz