Domácí

Požár zničil historickou stodolu na Plzeňsku. Ve Vejprtech hořelo třikrát

Rozsáhlý požár zachvátil v pondělí brzy ráno stodolu nacházející se v areálu Zámeckého statku v Újezdu nade Mží na Plzeňsku. Předběžná škoda je vyčíslena na 25 milionů korun. Ve Vejprtech v Ústeckém kraji hořelo za jedinou noc ve třech budovách.

"Na místo vyrazilo před půl pátou ráno devět jednotek hasičů. Využili jsme deset proudů,“ řekl TN.cz mluvčí hasičů Petr Poncar.


Podle Poncara se jednalo o jednu ze stodol v areálu zámeckého statku, kde se nacházela expozice, která vykreslovala vesnický život. Kromě historických strojů shořela také veškerá dokumentace, která se v objektu nacházela. 

Související obsah


Co požár způsobilo, zatím není jasné. Na místo byl proto povolán také služební pes, který bude vyhledávat akceleranty (látka urychlující proces hoření). Příčiny události jsou nyní předmětem vyšetřování.


Majitel vyčíslil škodu na zhruba 25 milionů korun. Celá stodola je však kompletně zničená. Podle hasičů uvnitř objektu nikdo nebyl a nikomu se nic nestalo.

Také ústečtí hasiči měli napilno. Během noci a rána museli likvidovat požáry dokonce na třech místech v severočeských Vejprtech. Všechny se podařilo dostat během noci pod kontrolu, dva do rána hasiči zcela uhasili. Další ještě kolem osmé hodiny ráno dohašovali.


Podle mluvčího Lukáše Marvana se jednalo o tři prázdné budovy. "Pravděpodobnou příčinou všech požárů je manipulace s otevřeným ohněm. Zda se jednalo o žhářství ukáže až další vyšetřování,“ řekl TN.cz Marvan.


Hasiči po půlnoci nejprve vyjížděli do ulice Boženy Němcové, kde byl hlášený požár domu. Následně začalo kolem druhé hodiny ráno hořet v opuštěné továrně v Tyršově ulici a nakonec zasahovali po půl čtvrté ráno v Husově ulici.
 

Na záběry z požárů ve Vejprech se podívejte ve videu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz