Domácí

Prezident lhal o vyhazovu poradce! Omluví se za něj ministerstvo financí

Ministerstvo financí se musí omlouvit za výrok prezidenta Miloše Zemana o jeho bývalém poradci Zdeňku Šarapatkovi. Zeman v roce 2017 prohlásil, že Šarapatku vyhodil pro neschopnost. Ten ale odešel po vzájemné dohodě.

Nejvyšší soud zamítl dovolání ministerstva financí v případu výroku Miloše Zemana ohledně jeho bývalého poradce z dob, kdy byl Zeman premiérem. Informaci přinesl portál Seznam Zprávy.

"Zdeněk Šarapatka je člověk, který kdysi pracoval, teď nevím, jestli v Lidovém domě nebo Úřadu vlády, už je to hrozně dávno, ale vím, že jsem ho vyhodil pro neschopnost," uvedl Zeman na adresu Šarapatky v roce 2017.


Prezidenta žalovat nelze, proto u soudu vystupovalo ministerstvo financí. Již letos v únoru pražský městský soud rozhodl, že se ministerstvo musí za Zemanův výrok omluvit, to se ale zkusilo dovolat k Nejvyššímu soudu.

Související obsah


“Je to malý krok pro spravedlnost, ale velký skok pro občana... Nejvyšší soud odmítl dovolání ministerstva financí, respektive Hradu, a potvrdil rozsudky nižších soudů: Miloš Zeman o mně lhal a musí se omluvit. Děkuji JUDr. Arturu Ostrému za nasazení a odvahu a vám všem, kteří jste byli s námi,“ uvedl Šarapatka na sociálních sítích. Ostrý byl v případu jeho právním zástupcem.

"Je to typické Pyrrhovo vítězství," reagoval pro TN.cz mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.


Šarapatka odešel z Úřadu vlády v říjnu 2000. Tehdy zjistil, že v okruhu Zemanových poradců vznikl plán na diskreditaci tehdejší sociálnědemokratické ministryně financí Petry Buzkové.
 

Stát se musí omluvit za výrok prezidenta Zemana o Peroutkovi. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz