Domácí

Unikátní Apple muzeum v Praze skončilo. Exponáty prý někdo ukradl

Unikátní Apple muzeum v Praze skončilo. Exponáty prý někdo ukradl
Zdroj: Profimedia

Unikátní muzeum v centru Prahy, které vystavovalo největší sbírku produktů od značky Apple a patřilo mezi světové unikáty, ukončilo činnost. Muzeum na svých stránkách informuje, že všechny vystavované produkty měly být odcizeny, a proto už se neotevře.

“Jelikož nám neustále chodí velké množství dotazů na otevření Apple Musea, tak jsme se rozhodli vyjít s pravdou ven. Je nám to opravdu líto, ale Apple Museum je trvale uzavřeno,” uvedlo muzeum na svém instagramu.

Podle samotného vyjádření muzea, musela být expozice uzavřena poté, co měly být všechny vystavované produkty odcizeny. “Největší světová sbírka produktů společnosti Apple, Next a Pixar byla kompletně odcizena,” dodává muzeum. Podle jeho vyjádřením mohlo být za zmizením exponátů spory uvnitř organizace.

Muzeum bylo uzavřeno už několik týdnů, mnoho lidí si myslelo, že je to kvůli pandemii koronaviru. Expozice nabízela k vidění kromě klasických produktů značky Apple, také informace a věci ze života jejího zakladatele Steva Jobse.

Související obsah

"Případem se zabývají pražští kriminalisté. V současné chvíli probíhají standardní úkony trestního řízení, a proto nebudeme nyní poskytovat žádné další informace," uvedla pro TN.cz mluvčí policie Hana Křížová. 

Redakce TN.cz se pokoušela muzeum kontaktovat pro bližší informace, bohužel bezvýsledně.

Apple a Google chtějí zakázat sledování polohy pomocí GPS. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz