Domácí

Apple Store v Praze bude? Firma potvrdila plány, shání zaměstnance

Apple Store v Praze bude? Firma potvrdila plány, shání zaměstnance
Zdroj: Profimedia

Zdá se, že milovníci elektroniky s nakousnutým jablkem v Česku se konečně dočkají. V Praze zřejmě vznikne první Apple Store. Kalifornská firma totiž na svém webu hledá člověka na pozici "Apple Shop Leadera“ (vedoucího prodeje) do našeho hlavního města.

Před více než rokem přišel premiér Andrej Babiš (ANO) s nápadem, že by americká společnost Apple mohla otevřít první prodejnu Apple Store ve střední a východní Evropě v Praze. Stalo se tak po schůzce se šéfem společnosti Timem Cookem.

S tím se Babiš setkal loni v lednu ve švýcarském Davosu, kde probíhalo Světové ekonomické fórum. "Nabídnul jsem společnosti Apple, aby v Praze vybudovali Apple Store. Ten je jenom v deseti evropských zemích, jeden je přímo v pařížském Louvru,“ napsal předseda vlády na konci ledna roku 2019 na svůj twitter.

Poté však jakákoli zmínka o pražském Apple Storu utichla až do loňského podzimu, kdy premiér na dotaz serveru novinky.cz odpověděl, že jeho otevření v Praze je stále ve hře.

"Společnost Apple nás informovala, že o konkrétním záměru expanze v Evropě bude rozhodovat v horizontu roku až dvou. Tento projekt je stále ve hře,“ řekl tehdy Babiš.

Nyní to po více než roce a půl vypadá, že se milovníci Applu konečně dočkají. Společnost totiž na webu vyvěsila pozici, která otevření Storu potvrzuje. Člověka na pozici "Apple Shop Leadera“ spadajícího pod maloobchod totiž v Česku hledají poprvé, na což upozornil portál letemsvetemapplem.eu.

Související obsah

Že se jedná o místo svázané s kamennou prodejnou lze podle portálu vyvodit také z požadavků, které by měl dotyčný člověk splňovat. Jsou tam zmínky o řízení a rozvoji prodejny a plnění zadaných cílů, nebo o komunikaci a "předávání jedinečných zkušeností a znalostí“ zákazníkům v obchodě prostřednictvím všech členů týmu.

Vedoucí prodejny bude mít také na starost mimo jiné motivování svých podřízených, nebo kontrolu dodržování všech pravidel nastavených Applem. Zájemci o danou pozici mohou svůj životopis zaslat sem: jobs.apple.com.

Objevily se ovšem i hlasy expertů, že manažer, kterého Apple pro Prahu hledá, nemá mít na starosti vznik Apple Store, tedy obchodu přímo vlastněného touto korporací, ale má "pouze" vést tým, který poskytuje servis a podporu zákazníkům v jiných prodejnách, které už v ČR existují. Ale nevlastní je přímo Apple, pouze zboží této značky přeprodávají českým zákazníkům.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz