Domácí

Soudkyně řídila auto s 1,8 promile. Znalci se přou, zda za to mohly léky

V souboj znaleckých posudků se změnil proces se soudkyní ústeckého krajského soudu Markétou Lehkou. Ta podle obžaloby řídila silně opilá. Hájí se tím, že před jízdou požila léky, které mohou mít za následek alkohol v dechu. Za pravdu jí dává jeden znalecký posudek, druhý ale takovou obhajobu shodil.

Podle obžaloby sedla soudkyně Markéta Lehká loni v prosinci silně opilá za volant svého vozu. V autě navíc vezla dvě malé děti. Jízdu, při které přejížděla přes středové pruhy, následně i do protisměru a ohrozila protijedoucí řidiče, ale viděli policisté, kteří ji zastavili.

Přístroj na zjišťování alkoholu v dechu u soudkyně naměřil 1,8 promile. To je už v pásmu silné opilosti. Soudkyně se hájí tím, že si před jízdou aplikovala léky proti bolesti v krku a ty mohly výsledek měření ovlivnit. Krevní zkoušku, která by to potvrdila, ale velmi důrazně odmítla.

Související obsah

"Doktorka Lehká je obžalovaná z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Byla ve stavu vylučujícím způsobilost. Pokud by si nastříkala lék stopangin, tak by to mělo být do pěti minut pryč a nemohlo by to ovlivnit výsledek dechové zkoušky," prohlásil státní zástupce Otakar Zahradník.

Zatímco obhajobou vytvořený posudek její verzi potvrzuje, obžaloba má v ruce posudek, který ovlivnění léky odmítá. Soud proto jednání odročil na listopad a nechá si vypracovat revizní zprávu, která by měla vyjasnit, který z posudků je tedy pravdivý.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz