Domácí

Nová ohniska v Moravskoslezském kraji. V karanténě je nejméně 10 škol

Další větší ohniska nákazy jsou v Moravskoleszkém kraji, kde se koronavirus šíří v řadě škol. Pozitivní testy na Covid-19 měli i pracovníci azylového domu a několik jeho klientů. Nákaza postihla také hokejisty Frýdku-Místku.

Nejméně desítka základních i středních škol v Moravskoslezském kraji má v karanténě minimálně jednu třídu. Celá porubská Základní škola Aleše Hrdličky zůstane nejméně do pondělí zavřená kvůli karanténě většiny pedagogů. Navíc přibývají další a další lokální ohniska nákazy.

Nemoc Covid-19 postihla třeba ostravský azylový dům - nakaženi jsou jak klienti, tak personál. Pozitivně testovaní zaměstnanci měli podle hygieniků mírné chřipkové příznaky. Stále se čeká na další výsledky testů. Ubytovaní klienti musejí dodržovat karanténu.

Související obsah

Ve Fakultní nemocnici Ostrava leží devět pacientů na infekční klinice, tři ve vážnějším stavu na oddělení ARO. Nemocnice je připravena v případě výraznějšího nárůstu pozitivních pacientů obnovit covid-pavilon.

Nákaza se nevyhnula ani prvoligovým týmům hokejistů Frýdku-Místku a Přerova. Jsou z rozhodnutí hygieniků v karanténě a nestihnou start druhé nejvyšší soutěže. Oba celky musely včera přerušit přípravu. Úvodní zápasy první ligy jsou na programu v sobotu. Vedle Přerova, Frýdku-Místku a Vrchlabí jsou momentálně v karanténě i hráči Kadaně a Ústí nad Labem.

Kateřina Sejková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz