Domácí

Konec herních automatů v Praze. Zastupitelstvo schválilo vyhlášku

Konec herních automatů v Praze. Zastupitelstvo schválilo vyhlášku
Zdroj: Profimedia

Pražští zastupitelé ve čtvrtek schválili novou vyhlášku, která na území Prahy zakazuje herní automaty a videoloterijní terminály. Vyhláška začne platit v lednu. Její podobu však kritizovali zástupci opozice, podle kterých může mít opačný efekt.

Základním principem vyhlášky je povolit živou hru ve vybraných kasinech a zároveň zakázat všechny tzv. technické hry, tedy hrací automaty i videoloterijní terminály.

V Praze platí od 1. ledna 2016 vyhláška zakazující provoz heren, nikoliv samotných automatů. Úprava vyhlášky o hazardu zakáže provoz přístrojů i v kasinech, kam je provozovatelé přesunuli.

Související obsah

"My chceme zakázat automaty. Ty městské části, které o to požádaly, ale mohou mít na svém území umístěny kasina s živou hrou, tedy s ruletou a krupiéry," vysvětlila zastupitelkyně Hana Marvanová (Spojené síly pro Prahu).

Vyhláška má také své kritiky. Její podobu odsoudili zástupci opozičních ODS a ANO. Podle nich může mít jiný efekt než jen zamýšlené omezení hazardu. "Přijde nám, že dokument je špatně připravený a původní záměr, kterým bylo snížení počtu kasin, tam není," řekl šéf hnutí ANO Patrik Nacher.

Opozičníci argumentovali také tím, že kvůli vyhlášce začnou vznikat kasina blízko Prahy, nebo že provozovatelé přijdou s nápady, jak tento zákaz obejít.

Podle některých starostů je hazard regulovaný dost. Navíc bude Praha muset najít zhruba půl miliardy korun, o které tím přijde.

V Česku se začínají objevovat automaty na roušky. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz