Zahraničí

Kim popsal Trumpovi, jak zabil strýce. "Vystavil jeho hlavu," tvrdí prezident

Kim popsal Trumpovi, jak zabil strýce. "Vystavil jeho hlavu," tvrdí prezident
Zdroj: Profimedia

Americký prezident Donald Trump se v jednom z rozhovorů s novinářem Bobem Woodwardem rozpovídal o severokorejském vůdci Kim Čong-unovi. Ten měl podle Trumpa vystavovat hlavu svého strýce, kterého nechal popravit.

Ve Spojených státech vyšla nová kniha "Zuřivost“ o prezidentovi Donaldu Trumpovi, která je dílem novináře Boba Woodwarda. Tomu se měla hlava státu při rozhovorech svěřit, že musel na vůdce KLDR udělat velký dojem, protože mu Kim Čong-un "říká všechno."


"Americký prezident tvrdí, že mu hlava KLDR mimo jiné popsala, jak zavraždila svého strýce,“ píše deník Mirror.

Související obsah


Generál Čang Song-tchek byl na rozkaz synovce popraven. Podle dřívějších zpráv měli jeho tělo poté svléknout a nakrmit jím psy. Kim Čong-un pak vystavil hlavu svého příbuzného, aby jej ostatní mohli vidět. Rodina byla srozuměna s tím, že byl zabit na Kimův rozkaz.


Donald Trump se také pochlubil dopisy, které mu severokorejský vůdce poslal a ve kterých ho oslovuje jako "Vaše excelence.“ Mimo jiné také napsal, že věří v hluboké a mimořádné přátelství mezi nimi.


První setkání amerického prezidenta Donalda Trumpa a šéfa KLDR proběhlo v červnu roku 2018 na singapurském summitu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz