Domácí

Muže z Přerovska uvěznil po kyčel stroj na brambory, vytáhli ho hasiči

Muže z Přerovska uvěznil po kyčel stroj na brambory, vytáhli ho hasiči
Zdroj: HZS Olomouckého kraje

S vyproštěním muže z Přerovska ze stroje na brambory museli záchranářům pomoct hasiči. Uvázl v něm až po kyčel, po náročné záchranné akci letěl vrtulníkem rovnou do nemocnice.

O muži v nesnázích se záchranné složky dozvěděly v pátek před čtvrtou hodinou odpoledne. V zemědělském areálu v Brodku na Přerovsku někdo zoufale křičel o pomoc.

Muže, zřejmě tamního zaměstnance, vtáhl stroj na vyorávání brambor. "Po příjezdu na místo a průzkumu hasiči zjistili, že má muž mezi válci stroje uvězněnou celou nohu až po kyčel. Ihned začali spolupracovat se záchrannou službou," uvedla mluvčí olomouckých hasičů Lucie Balážová.

Ještě před zahájením záchranné operace musel lékař zajistit mužovy životní funkce. 

"Při velmi fyzicky náročném zásahu využili hydraulické rozpínáky, páčidla, zvedací vaky, zajišťovací klíny i rozbrušovací pilu tak, aby zaseknuté válce od sebe co nejvíce oddálili a muže ze stroje vysvobodili co nejrychleji," doplnila Balážová.

Související obsah

Ven ze stroje ho hasiči dostali pomocí páteřní desky. Potom už si ho převzali záchranáři. Ti během zásahu monitorovali jeho zdravotní stav. Bezprostředně po vyproštění zraněného přepravil vrtulník do nemocnice. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz