Zubař

Nový zubař ve městě! Stovky lidí stály ve frontě na registraci celou noc

Nedostatek zubařů stále trápí Česko. Dnes ráno v Ostravě Lhotce stály stovky lidí ve frontě kvůli registraci k novému zubaři. I když registrace začínala v sedm hodin ráno, mnozí na ulici trávili i celou noc.

Nový lékař začal v městské části ordinovat teprve nedávno. Kvůli registraci byli lidé dnes ráno ochotni stát ve stovky metrů dlouhé frontě. Rozestupy mezi mnohými nebyly zdaleka dva metry. Roušku neměl nasazenou téměř nikdo. “K zubaři jezdíme s celou rodinou raději do Polska. V Česku byl nadlidský výkon zubaře sehnat,“ uvedl jeden z čekajících reportérce TV Nova. "Tohle už by se mělo řešit, nemluvě o cenách. To, aby si člověk na zuby bral i půjčku,“ stěžoval si další.

Související obsah

"Pokud občané nemohou najít svého lékaře, měli by se vždy obrátit na svou zdravotní pojišťovnu, která má povinnost jim lékařskou péči zajistit. Lidé však tuto skutečnost často neví a obracejí se na nejrůznější často slepá místa," řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Ministerstvo zdravotnictví na svůj web umístilo formulář, kde mohou lidé vyplnit, kterého lékaře hledají, svou zdravotní pojišťovnu a své údaje. Následně se klientovi vygeneruje žádost, která se automaticky odešle dané zdravotní pojišťovně, která jí následně začne řešit. "My našim klientům nabízíme osobní konzultaci, kdy je odkážeme na zubaře v místě jejich bydliště nebo v dostupné vzdálenosti," tvrdí mluvčí RBP zdravotní pojišťovny Ivo Čelechovský s tím, že v případě akutních případů nabídnou pojištěncům ošetření v nejbližším zařízení. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zubař

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Píše se na Deník.cz