Zubař

Nový zubař ve městě! Stovky lidí stály ve frontě na registraci celou noc

Nedostatek zubařů stále trápí Česko. Dnes ráno v Ostravě Lhotce stály stovky lidí ve frontě kvůli registraci k novému zubaři. I když registrace začínala v sedm hodin ráno, mnozí na ulici trávili i celou noc.

Nový lékař začal v městské části ordinovat teprve nedávno. Kvůli registraci byli lidé dnes ráno ochotni stát ve stovky metrů dlouhé frontě. Rozestupy mezi mnohými nebyly zdaleka dva metry. Roušku neměl nasazenou téměř nikdo. “K zubaři jezdíme s celou rodinou raději do Polska. V Česku byl nadlidský výkon zubaře sehnat,“ uvedl jeden z čekajících reportérce TV Nova. "Tohle už by se mělo řešit, nemluvě o cenách. To, aby si člověk na zuby bral i půjčku,“ stěžoval si další.

Související obsah

"Pokud občané nemohou najít svého lékaře, měli by se vždy obrátit na svou zdravotní pojišťovnu, která má povinnost jim lékařskou péči zajistit. Lidé však tuto skutečnost často neví a obracejí se na nejrůznější často slepá místa," řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Ministerstvo zdravotnictví na svůj web umístilo formulář, kde mohou lidé vyplnit, kterého lékaře hledají, svou zdravotní pojišťovnu a své údaje. Následně se klientovi vygeneruje žádost, která se automaticky odešle dané zdravotní pojišťovně, která jí následně začne řešit. "My našim klientům nabízíme osobní konzultaci, kdy je odkážeme na zubaře v místě jejich bydliště nebo v dostupné vzdálenosti," tvrdí mluvčí RBP zdravotní pojišťovny Ivo Čelechovský s tím, že v případě akutních případů nabídnou pojištěncům ošetření v nejbližším zařízení. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dánsko za víkend zaznamenalo víc omikronu, než celá EU

Dánský institut veřejného zdraví zaznamenal “znepokojivý“ nárůst potvrzených případů nové mutace koronaviru omikron. Podle agentury AFP dánské úřady v neděli registrovaly už 183 případů, což je proti pátku trojnásobný počet, přičemž Evropské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) již dříve hlásilo 182 případů varianty omikron pro celou Evropskou unii včetně Norsko a Islandu.

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz