Domácí

Muž ze Znojma srazil strážníka, soud poslal řidiče do vězení na pět let

Nošení roušek a dodržování pravidel hygieny přináší také konflikty. Jeden z nich se teď dostal až k soudu. Muž ze Znojma srazil před úřadem strážníka a dostal za to pět let vězení.

Incident se odehrál na začátku pandemie. Strážník v dubnu dohlížel před Městským úřadem Znojmo na dodržování hygienických opatření a dostal se kvůli tomu s mužem do konfliktu. Když ho policista vyzval, aby se legitimoval, schoval se do auta. Nezastavila ho ani hrozba namířené služební pistole a řidič městského policistu přejel.

U soudu byl obžalován z násilí proti úřední osobě a přitížilo mu i to, že čin spáchal ve stavu nouze. Soud ho poslal na pět let do věznice s ostrahou.

Podobně přísných verdiktů z dob první vlny koronaviru vynesly soudy už několik. Například bezdomovec, který ukradl pečivo za šedesát korun si má odsedět rok a půl za mřížemi. “Za pět housek je to nepřiměřený,“ uvedla obhájkyně odsouzeného Petra Žilková.

Související obsah

Spáchání trestného činu ve stavu nouze je pro soudy přitěžující okolnost a za mřížemi tak skončili i pachatelé, kteří by jinak dostali jen podmínku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D10 zablokovala hromadná nehoda, jedna žena skončila v nemocnici

Dálnice D10 byla na 58. kilometru ve směru na Turnov uzavřena. Policisté na místě vyšetřovali řetězovou dopravní nehodu šesti aut, která začala srážkou se zvěří. "Při nehodě byla zraněna jedna žena. Dálnice bude minimálně na 2 hodiny uzavřena," informovala policie na twitteru ve 21 hodin. Po 23. hodině se podařilo havarovaná vozidla částečně odklidit a komunikace byla opět průjezdná.

Píše se na Deník.cz