Domácí

Babiš se má Kalouskovi omluvit za výroky ve Sněmovně, rozhodl soud

Okresní soud pro Prahu-západ rozhodl, že premiér Andrej Babiš (ANO) se má omluvit za výroky, kterými před dvěma roky ve Sněmovně počastoval Miroslava Kalouska (TOP 09). Řekl o něm například, že rozkrádal ministerstvo obrany, označil ho za ožralu a zloděje zlodějského. Rozsudek zatím není pravomocný.

Soudkyně se nechala slyšet, že je "zcela evidentní," že Babiš byl ovlivněný averzí vůči Kalouskovi, chtěl ho poškodit a vyřídit si s ním osobní účty. Podle ní premiér nezvládl emoce.

Rozsudek nicméně zatím není pravomocný. Ani jeden z politiků se pátečního líčení osobně nezúčastnil, oba v soudní síni zastupovali jejich advokáti.

Kromě už uvedených výroků o zlodějích a ožralech Babiš také během debaty předcházející vyslovení důvěry vládě ANO a ČSSD o Kalouskovi prohlásil, že "zabil lidi cez padáky."

Ostrá slovní výměna začala těmito slovy Miroslava Kalouska:  "Pane premiére, děláte všechno, co normální chlap nedělá, bojíte se lidí s jinými názory, kňouráte, fňukáte, křivě přísaháte na zdraví svých dětí, podvádíte a kňučíte."

Babiš obratem svého soka obvinil, že je "ožralej" a "zloděj zlodějský." V rozčílení dokonce začal Kalouskovi na chvíli tykat.

Nejde zdaleka o jediný konflikt obou politiků. Jejich vzájemné útoky si připomeňte v reportáži:

pez, Karolína Pavlínová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz