Domácí

Děvčátko (3) vypadlo z okna na Svitavsku. Matka podle policie spala

Tříleté dítě vypadlo z okna v pondělí dopoledne v Rychnově na Moravě na Svitavsku. Neštěstí se stalo ve chvíli, kdy jeho matka spala. Holčička skončila v nemocnici.

Nešťastná událost se odehrála o půl desáté. Podle policie dítě spadlo ze zhruba pětimetrové výšky. Podle zdravotníků bylo svým způsobem štěstí, že pád zbrzdila pod oknem hromada suti. Přesto dispečink neprodleně poslal do obce poblíž Moravské Třebové vrtulník, který s dívkou nakonec přistál ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové.

"Dítě bylo po celou dobu při vědomí,“ řekla TN.cz policejní mluvčí Dita Holečková.

Související obsah


Nejbližší vyšetření ukážou, zda nemá vnitřní zranění nebo zlomeniny. Okolnosti neštěstí na místě rozplétá policie. Ta zjistila, že v domě měla být s holčičkou matka, jenže ta v osudnou chvíli ještě spala. Policisté ji dali dýchnout a ukázalo se, že pod vlivem alkoholu nebyla.


Orientační test na drogy však pozitivní byl. Zdravotníci se s podobnými pády setkávají poměrně často, někdy bohužel končí tyto případy i tragicky. Obzvláště batolata jsou nejen velmi rychlá, ale taky vynalézavá.


Během okamžiku si dítě k otevřenému oknu může dostrkat židli nebo krabici. Dostatečnou obranou není ani síťka proti hmyzu - stalo se, že dítě na ni zatlačilo a dolů se zřítilo i s ní. Vlastní kapitolou jsou balkóny.


Poblíž zábradlí by neměly být uložené věci, na které by se dalo vylézt. Dítě se může protáhnout i mezi sloupky zábradlí. Proto je žádoucí na ně připevnit jemnější pletivo. Základní radou zůstává, aby děti nikdy nezůstávaly bez dozoru.

V Hradci Králové vypadl z okna ve druhém patře chlapec. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz