Krimi

Sousedské spory skončily smrtí! Muž na Českolipsku měl zastřelit souseda

Brutální vraždu vyšetřují kriminalisté na Liberecku. V obci Volfartice na Českolipsku měl zastřelit několika výstřely muž svého souseda při narozeninové oslavě. Důvodem měly být podle policie dlouhodobé vzájemné spory.

"Událost se stala v neděli krátce před půl osmou večer. Na tísňovou linku jsme přijali oznámení o střelbě na sedmatřicetiletého muže,“ řekla policejní mluvčí Ivana Baláková.


Rodina ve Volfarticích oslavovala narozeniny. Popíjelo se a jeden z přítomných mužů si chtěl podle všeho vyříkat dlouhodobé spory se sousedem. Jenže to skončilo další hádkou.

Související obsah


Při ní podle kriminalistů starší z aktérů pře vytáhl legálně drženou zbraň a na muže měl vystřelit. Postřelený se sesunul k zemi. I přes veškerou snahu záchranářů na místě zemřel.


"Střelce jsme po příjezdu zadrželi s využitím donucovacích prostředků hrozby namířenou zbraní, odpor při tom nekladl,“ doplnila Baláková.


Znepřátelené rodiny podle policie na sebe údajně psaly často udání. Nejčastěji si stěžovaly na hlučnost či stavby kolem domu. Podle policie byli oba aktéři střelby v době incidentu pod vlivem alkoholu.


Zadržený sedmačtyřicetiletý muž strávil noc v cele předběžného zadržení. Kvůli jeho opilosti však nebyl schopný výslechu a policisté ho proto vyslechnou až během pondělí.

"Podezřelý měl v legálním držení celkem čtyři střelné zbraně, a to tři samonabíjecí pistole a jednu samonabíjecí malorážku. Zbrojní průkaz má od roku 1997. Jedná se o člověka s čistým trestním rejstříkem,“ uzavřela Baláková.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz