Krimi

Noční střelba na Žižkově! Policistovi vzali zbraň, žena skončila v nemocnici

V noci na neděli se na pražském Žižkově střílelo, zraněnou ženu museli záchranáři převézt do nemocnice. Do konfliktu se zapojilo několik lidí. Pražští policisté incident vyšetřují, jedním ze zúčastněných byl i jejich kolega v civilu. Dva muži mu ukradli zbraň a ujeli.

Konflikt skupiny několika lidí se v Seifertově ulici rozhořel krátce po půlnoci. Místem se rozezněla i střelba.

"Dnes půl hodiny po půlnoci došlo v Seifertově ulici ke konfliktu několika osob, konkrétně muže a ženy a skupinky dalších lidí. Během incidentu došlo k výstřelu, kdy projektil povrchově zranil ženu na noze. Záchranáři ji následně převezli do nemocnice," řekl TN.cz mluvčí pražských policistů Jan Rybanský.

Policie noční incident vyšetřuje. Jedním z mužů, který se konfliktu účastnil, byl policista. Dvojice mužů mu potom ukradla soukromou zbraň a utekla. "V tu chvíli nebyl v přímém výkonu služby, ale v civilu. Kromě výstřelu došlo i k odcizení zbraně policisty. Byla to soukromá, legálně držená zbraň," vysvětlil Rybanský.

Související obsah

Muži i s ukradenou zbraní odjeli stříbrným opelem v kombi provedení směrem k ulici U Bulhara. Policisté po nich pátrají. "Momentálně se mimo jiné prošetřuje, zda výstřel padl z této odcizené zbraně, či nikoliv," doplnil s tím, že další podrobnosti by mohly narušit průběh vyšetřování.

Policisté žádají případné svědky incidentu, aby se ozvali na linku 158.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Píše se na Deník.cz