Domácí

V Ostravě lidi děsil muž s revolverem za pasem, hrozí mu pokuta

Pokuta 15 tisíc korun hrozí jednapadesátiletému muži z Ostravy, který se v sobotu pohyboval městem se zbraní viditelně připnutou u pasu. Všiml si ho člověk, který pak zavolal městské strážníky.

Skoro jako na divokém západě. Tak vypadala procházka jednapadesátiletého muže po Ostravě. Pistoli měl totiž u pasu, ta pak neušla pozornosti lidem na zastávce v Ostravě Zábřehu. Mezitím, než na zastávku dorazila hlídka strážníků, odjel muž autobusem číslo 31.

Autobus pak začali strážníci pronásledovat. Na jedné ze zastávek ho dostihli, právě, když ozbrojený muž vystupoval. “Muž nedokázal věrohodným způsobem prokázat hlídce svou totožnost a rovněž nepředložil strážníkům doklady opravňující jej k držení zbraně ani ke zbrani samotné,“ řekl mluvčí strážníků Jindřich Machů.

Související obsah

Zbraň muži následně strážníci odebrali. Policistům pak řekl, že nevěděl, že ji nemůže viditelně nosit na veřejnosti a že to už tak praktikuje dva roky. “Ke zbrani samotné bylo zjištěno, že se jedná o flobertový revolver. Na tuto zbraň tak dle zákona o zbraních a střelivu není nutné vlastnit zbrojní průkaz,“ uzavřel Machů. Muži teď hrozí pokuta až 15 tisíc korun.
 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz