Krimi

Kuchař pronášel do pardubické věznice drogy. GIBS obvinila 13 lidí

Kuchař pronášel do pardubické věznice drogy. GIBS obvinila 13 lidí
Zdroj: GIBS

Kuchař pardubické věznice měl od roku 2019 figurovat jako prostředník pro pronášení drog dovnitř věznice. Pervitin měl předávat odsouzenému vězni a jeho bratrovi, kteří ho poté dodávali mezi ostatní vězně. Vyšetřovatelé v případu obvinili celkem 13 lidí.

Vyšetřovatelé zjistili, že drogy vyráběla přítelkyně jednoho z odsouzených bratrů, přičemž jejich otec zajišťoval bankovní účet s penězi za prodej drog. Přítelkyně i otec předávali drogy kuchaři jako prostředníkovi a to buď osobně v místech mimo areál věznice, nebo přehozením balíků přes zeď věznice.

Další vyšetřování odhalilo, že stejným způsobem přehazovali také další zakázané předměty včetně mobilních telefonů, které poté používali vězni ke komunikaci.

Související obsah

"Pervitinu a zakázaných věcí se za dokumentované období ve věznici prodalo mezi odsouzenými přibližně za částku tři čtvrtě miliónu korun,“ uvedla mluvčí Generální inspekce bezpečnostních sborů Ivana Nguyenová.

GIBS na případu pracovala od podzimu minulého roku a nyní obvinila z organizovaného zločinu 13 lidí. Obviněným v případě prokázaní viny hrozí až deset let za mřížemi.

Související obsah

"Proti všem pěti osobám jsme zahájili trestní stíhání ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, ze zvlášť závažného zločinu účast na organizované zločinecké skupině a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ dodala Nguyenová.

Dva policisté jsou podezřelí z braní úplatků. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Fiala navrhne Michala Koudelku na šéfa BIS

Premiér Petr Fiala (ODS) navrhne Michala Koudelku na šéfa Bezpečnostně informační služby. Sněmovní bezpečnostní výbor návrh projedná 3. února. Koudelka zastával funkci ředitele BIS už v letech 2016 – 2021.

Krátká zpráva

Joe Biden vulgárně zareagoval na reportéra, pak mu volal s omluvou

Americký prezident Joe Biden v pondělí vulgárně zareagoval na otázku reportéra Fox News. Novinář Peter Doocy se zeptal: "Myslíte si, že inflace je před volbami politickou přítěží?" Biden odpověděl a následně dodal: "Pitomý zku*vysyn." Nadávku, která neměla být veřejná, ale zachytily mikrofony. Biden později novináři zavolal, aby se mu omluvil.

Krátká zpráva

Hackeři zaútočili na běloruské železnice, požadují propuštění politických vězňů

Hackerská skupina Cyber Partisians vyřadila z provozu běloruské železnice. Aktivisté požadují propuštění 50 politických vězňů, které běloruský režim drží za mřížemi a také odchod ruských vojsk ze země. Jde o první hackerský útok, kdy útočník nepožaduje peníze, ale politické kroky.

Píše se na Deník.cz