Domácí

V náchodském babyboxu našli chlapečka. Dostal zvláštní jméno

V náchodském babyboxu našli chlapečka. Dostal zvláštní jméno
Zdroj: Getty Images

V sobotu ráno odložila matka do babyboxu v Oblastní nemocnici Náchod malého chlapečka. Letos je 13. miminkem, které si rodiče nechtěli nebo nemohli nechat. Dostal velmi netradiční jméno.

V babyboxu v náchodské nemocnici našli v sobotu ráno chlapečka. Dostal nevšední jméno Ambrose (česky Ambrož).

Zakladatel babyboxů Ludvík Hess důvod, proč ho tak pojmenoval, vysvětlil na facebooku. "Babybox instalovaný s pořadovým číslem 21 byl zřízen 6. února 2009 k narozeninám dárkyně Haničky Hornochové, pražské svobodné maminky. Na své první děťátko čekala tedy náchodská bedýnka jedenáct let. Hanička se mezitím provdala a po jejím synkovi Ambrosovi jsem odloženého chlapíka pojmenoval," uvedl.

Chlapeček je na první pohled zdravý, váží 3500 gramů a měří 50 centimetrů. Matka ho oblékla a pupečník mu převázala tkalounem. 

Související obsah

"Hanička byla první, které jsem zprávu o nalezeném klučíkovi telefonoval a musím říct, že měla nelíčenou a obrovskou radost," prozradil Hess. Ambrose je už 212. odloženým miminkem od vzniku babyboxů v Česku a 13. pouze za letošek. 

Náchodský babybox od jeho zřízení někdo využil vůbec poprvé. Hess se proto rozhodl, že v tamější nemocnici nechá nainstalovat babybox nové generace. "Ambrose skóre holčičky versus kluci upravil na 115:97," uzavřel.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz