Zahraničí

V Paříži útočili teroristé, tvrdí ministr. Policie už zadržela sedm lidí

V Paříži útočili teroristé, tvrdí ministr. Policie už zadržela sedm lidí
Zdroj: Profimedia

Francouzští vyšetřovatelé už zadrželi sedm lidí v souvislosti s pátečním útokem před bývalými kancelářemi redakce časopisu Charlie Hebdo v Paříži. Podle ministerstva vnitra šlo o teroristický útok.

Muž, který byl podle policistů vyzbrojený sekáčkem na maso, zranil při pátečním útoku dva lidi. Hlavní podezřelý, kterého policisté podle BBC identifikovali jako osmnáctiletého chlapce pákistánského původu, byl zatčen poblíž místa činu.


"Podle francouzského ministra vnitra Geralda Darmaina je zjevné, že se jedná o "jasný čin islamistického terorismu,“ píše BBC. Tuto skutečnost navíc podle něj umocňuje fakt, že k útoku došlo na ulici před budovou, kde sídlila redakce časopisu Charlie Hebdo.

Související obsah


"Není pochyb o tom, že jde o další krvavý útok v naší zemi,“ dodal Darmain. Ministr vnitra zároveň nařídil, aby byly posíleny hlídky v ulicích a zajištěna tak vyšší bezpečnost.


Policisté zároveň v souvislosti s útokem zadrželi pětici lidí při prohlídce domu hlavního podezřelého ve městě Pantin v severovýchodní části metropolitní oblasti Paříže. Kvůli podezření ze spojitosti s celou událostí vyšetřovatelé vzali do vazby také třiatřicetiletého muže alžírské státní příslušnosti.


Podle deníku Le Monde měl útočník napadnout muže a ženu, kteří kouřili před budovou na ulici. Má se jednat o zaměstnance společnosti Première Lignes, která působí jako tisková agentura a jako televizní produkční společnost.


Redakce časopisu Charlie Hebdo se stala terčem teroristického útoku v roce 2015. Tehdy zemřelo 12 lidí. K pátečnímu útoku došlo jen několik týdnů poté, co na začátku září začal proces se skupinou 14 lidí obžalovaných z účasti na tomto atentátu.

U bývalé redakce časopisu Charlie Hebdo byli napadeni dva lidé. Více v následující reportáži: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz