Zahraničí

Kimova sestra je pořád nezvěstná, neobjevila se ani na svoje narozeniny

Kimova sestra je pořád nezvěstná, neobjevila se ani na svoje narozeniny
Zdroj: Profimedia

Kim Jo-čong, sestra severokorejského diktátora Kim Čong-una, se už dva měsíce neukázala na veřejnosti. V sobotu měla 32. narozeniny, v KLDR se však obešly bez větší pozornosti. Znovu se tak spekuluje, že ji starší bratr nechal exemplárně odstranit.

Na jaře se o Kim Jo-čong mluvilo jako o budoucí vůdkyni Severní Koreje. Její bratr a současný diktátor Kim Čong-un měl zápolit se zdravotními problémy. Pak se ale nečekaně vrátil a mladší sestra naopak zmizela.

Údajně nejmocnější ženu KLDR, která je Kimovou osobní tajemnicí a stará se i o propagandu o jeho osobě, na veřejnosti naposledy viděl v posledním červencovém týdnu. Od té doby se nikde neukázala, ani na svoje sobotní 32. narozeniny.

Spekuluje se, že Kim nechal sestru dočasně zmizet, aby po údajném pobytu v nemocnici upevnil svou moc. Jihokorejská Národní zpravodajská služba (NIS) ale tvrdí, že Kim Jo-čong naopak svěřil některé ze svých povinnosti, aby toho neměl tolik, píše portál closermag.fr.

Související obsah

Nebyla by to první čistka v rodinných řadách. Diktátor nechal v minulosti popravit i svého strýce, aby neohrožoval jeho postavení. Svěřit se s tím měl i americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Jeho tělo pak údajně předhodili psům.

Očekává se, že na říjnových oslavách 75. výročí založení Korejské strany práce prvním severokorejským prezidentem Kim Ir-senem už Kim Jo-čong bude. Pokud ne, bratr se s ní pravděpodobně vypořádal stejně jako se strýcem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz