Domácí

Další opatření: Prymula chce omezit shromažďování na 10 až 20 lidí

Další opatření: Prymula chce omezit shromažďování na 10 až 20 lidí
Zdroj: Profimedia

V následujícím týdnu se dočkáme zavedení dalších opatření. Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) zvažuje omezení volnočasových aktivit, těch by se mohlo účastnit maximálně deset až dvacet lidí. Vyhlášení dalších restrikcí nás čeká ve středu, nebo v pátek.

Podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly nastal čas, kdy je nutné omezit kvůli růstu počtu nakažených volnočasové aktivity a setkávání lidí. V neděli informoval, že v následujícím týdnu vyhlásí opatření, které bude určovat maximální počet účastníků volnočasových aktivit.

"Pravděpodobně se budeme pohybovat na čísle deset až dvacet. Budou však odlišnosti třeba pro svatby, kde to bude asi třicet lidí," nastínil Prymula. Zároveň zdůraznil, že čím později se opatření zavedou, tím déle budou muset platit.

Související obsah

Prymula rovněž uvedl, že výjimkou by mohly být také kulturní akce. "Dovedu si to představit, protože u akcí, které jsou vázané na sezení, je riziko malé. Nemáme záznamy, že by se v takových případech mnoho lidí nakazilo," doplnil. Zároveň potvrdil, že nejvíce nákaz hlásí sportovní kluby.

V neděli přestavil Roman Prymula plány na další opatření:


 
Nová opatření by měla být vyhlášena v následujícím týdnu – ve středu, nebo v pátek. Ministr zdravotnictví také informoval, že nečeká, že by se měly uzavírat školy. Upozornil však, že střední školy jsou z hlediska šíření koronaviru nejrizikovějším prostředím, proto se bude jednat o možném zavedení distanční výuky.


"První ročníky by však měly podle mého názoru pokračovat ve výuce. Jedná se o nový ročník, který by se měl dostat do režimu,“ poznamenal Prymula. O opatřeních týkajících se škol by měl v úterý diskutovat s ministrem školství Robertem Plagou (za ANO). Jednání se bude týkat také dočasného zrušení tělocviku a hudební výuky, při kterých žáci nenosí roušky.


Podle ministra zdravotnictví je třeba rovněž posílit kapacity testování na koronavirus. Očekává se, že by v řádu několika dnů mohla kapacita činit až 30 tisíc testů denně.

Podívejte se, jak ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) hodnotil vývoj epidemie:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz