Domácí

Obyvatelé města na Jablonecku mrznou! Údajně kvůli staré kotelně

Radnice ve Velkých Hamrech na Jablonecku řeší velké problémy. Obec leží v Jizerských horách a obyvatelé sídliště tam i v těchto velmi chladných dnech mrznou a nemají teplou vodu. Podle starosty je tamní kotelna zastaralá a bez potřebného výkonu. Město se proto pokusilo řešit problém plynofikací, ale tu údajně brzdí provozovatel kotelny a stavební úřad.

Problémy s nevytopenými byty obyvatelé ve Velkých Hamrech řeší různě. Mikinou, svetrem nebo tričkem. "Vodu, topení všechno platíme. Takže jsme naštvaní,“ rozčiluje se obyvatel Velkých Hamrů Miroslav Exner.


"V sobotu to vygradovalo tím, že dodavatel tepla zastavil teplo do některých objektů, hlavně městských,“ řekl starosta Jaroslav Najman.

Související obsah


Radnice situaci řeší už třetím rokem. "My se snažíme plynofikovat obec a majitel kotelny se snaží udržet kotelnu za každou cenu. V kotelně je jeden starý kotel, pak nějaký kotel na těžký topný olej a to je všechno. A tento výkon absolutně nestačí,“ tvrdí Najman.


V sobotu se patovou situaci pokusil narychlo vyřešit i krizový štáb města. TV Nova chtěla znát i názor majitele kotelny. Ten ale svůj telefon nezvedal. Město mělo od října přejít na vytápění plynem, ale nemá jedinou připravenou kotelnu.


"Stavební úřad nekonal v termínech, ve kterých měl a majitel kotelny, která je prakticky vytunelovaná, kladl takový odpor plynofikaci. Veškerá stavební povolení zdržely a není možné splnit zahájení včasné dodávek tepla,“ dodal Najman.


Lidé doufají, že se podaří situaci vyřešit do prvních větších mrazů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz