Domácí

Některé kroužky pro děti se ruší, peníze provozovatelé zatím vracet nebudou

Některé kroužky pro děti se v následujících dvou týdnech ruší. Provozovatelé volnočasových aktivit pro děti, kterými jsou například domy dětí a mládeže, se musí řídit nařízením hygieniků. Kroužků se nemůžou účastnit děti ve většině okresů. Provozovatelé zatím peníze za zrušené hodiny vracet rodičům nebudou.

Skoro 35členný sportovní oddíl z Prahy se od pondělí nesejde ani ve 20 lidech, jak dovoluje opatření o shromažďování lidí. Na dva týdny skončí úplně.

"Domy dětí a mládeže v České republice mají zhruba 310 tisíc členů a vlastně ve většině krajů se mají od pondělí pro tu prezenční činnost vypnout, takže komplikace je to poměrně značná," zhodnotil předseda sdružení pracovníků domů dětí a mládeže Libor Bezděk.

Pro řadu rodičů to může znamenat komplikace. Budou svým dětem muset zajistit hlídání nebo zařídit náhradní program.

"Ty mladší skončí u babiček a dědečků, což naopak je skupina, která je ohrožená, tak by bylo lepší, kdyby odpoledne trávili zde," doplnil Bezděk.

Vedoucí kroužků z oranžových a červených oblastí se mohou s dětmi spojit on-line. Pro ostatní provozovatele aktivit pro děti zatím platí pravidlo, podle kterého může být 20 lidí venku, 10 uvnitř.

Související obsah

Také kroužky ve školách děti můžou navštěvovat dál bez ohledu na koronavirovou situaci v kraji. "Tam platí stejné pravidlo jako jinde. To znamená 10 lidí uvnitř, 20 lidí venku. Bavíme se o tom, že ty kroužky jsou omezeny. Je potřeba říct, že to opatření ministerstva zdravotnictví je plošné," vysvětlil ministr školství Robert Plaga (ANO).

Domy dětí a mládeže, které třeba v Praze ale na výběr neměly a musely některé aktivity zrušit, zatím peníze vracet nebudou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz