Zahraničí

Boje o Náhorní Karabach pokračují. Na Štěpanakert dopadají rakety

Konflikt v Náhorním Karabachu i nadále pokračuje. Střety se rozšířily do větších měst a pod útokem je také karabašská metropole Štěpanakert. Podle arménského ministerstva zahraničí dopadají na město ázerbajdžánské rakety.

Metropole se za posledních několik dní ocitla pod útokem opakovaně. Většina tamních obyvatel se proto ukrývá v podzemních krytech a sklepeních. Město bylo v neděli bez elektřiny. Konflikt si vyžádal už více než 220 mrtvých.

Z útoku na vlastní města obvinil arménskou stranu také Ázerbájdžán. Podle Ázerbájdžánu používají arménské síly k ostřelování měst a osad, zejména města Gandža, kazetové pumy a těžké dělostřelectvo. Arménie to ale zásadně odmítla. Karabšské síly každopádně informovaly, že se jim v Gandži podařilo zničit vojenské letiště, informovala stanice BBC

Související obsah

Současné boje jsou vyústěním dlouholetého sporu o Náhorní Karabach. Země po celém světě již vyzvaly Arménii i Ázerbájdžán k zastavení bojů, tamní politici ale jednat odmítají.

Podle Ázerbájdžánu se arménská armáda musí z Náhorního Karabachu stáhnout, Arménie ale Karabach považuje za své území.

Související obsah

Ozbrojený konflikt o Náhorní Karabach vypukl v oblasti už v roce 1988, kdy při krvavých střetech zemřelo více než 30 tisíc lidí a statisíce jich uprchlo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz