Domácí

Poslanec KSČM Kováčik je s těžkým úrazem v nemocnici. Spadl ze střechy

Poslanec KSČM Kováčik je s těžkým úrazem v nemocnici. Spadl ze střechy
Zdroj: Mediafax

Komunistický poslanec a kandidát do Senátu na Znojemsku Pavel Kováčik utrpěl při pádu ze středy těžké zranění. Nyní leží v pražské Nemocnici Na Bulovce. Kvůli úrazu nemohl ani hlasovat ve volbách.

S informací, že Kováčik skončil v nemocnici, přišel zpravodajský web Novinky.cz. Redakci TN.cz ji potvrdila mluvčí KSČM Helena Grofová. "Je to pravda. Způsobil si po pádu ze střechy těžký úraz," prozradila.

Šéf poslaneckého klubu komunistů měl propadnout střechou, když pracoval na své chalupě ve středních Čechách. Po pádu byl transportován do pražské Nemocnice Na Bulovce, kde se nyní léčí. Kováčik je nejenom poslancem, ale rovněž znojemským kandidátem v letošních senátních volbách.

Související obsah

V relativně krátké době je to již třetí úraz vysoce postaveného českého politika. Na konci srpna si prezident Miloš Zeman zlomil pravou ruku, když vstával z gauče a neudržel rovnováhu. V Ústřední vojenské nemocnici podstoupil operaci a doposud chodí s ortézou na ruce.

V polovině září skončil v nemocnici s úrazem i ministr školství Roberta Plaga (ANO). Poté, co spadl z kola, si zlomil klíční kost. Stejně jako prezident kvůli zranění podstoupil chirurgický zákrok.

Více informací ke zranění Miloše Zemana se dozvíte v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz