Domácí

Řidič na D8 ujel přes 30 kilometrů v protisměru. Podle policie trhl rekord!

Policie obvinila řidiče, který se řítil koncem září po dálnici D8 nejméně 30 kilometrů v protisměru. Cestou minul desítky vozidel, která podle vyšetřovatelů velmi závažně ohrozil. Zpovídat se bude z obecného ohrožení, bylo velké štěstí, že se s nikým nesrazil.

Tohle je noční můra snad každého, kdo někdy řídil auto na dálnici. Řidič (62) jel po dálnici D8 z Lovosic ke hranicím s Německem, jenže celou dobu v protisměru. A za celou dobu mu zřejmě ani jednou nepřišlo divné, že na něj ostatní troubí nebo blikají."Snažil jsem se toho řidiče nějak upozornit, že jede v protisměru. Reagoval pouze tak, že se na mě podíval a pokračoval dál. Když se na mě otočil, nevypadal zmateně, ale přišlo mi, že byl duchem nepřítomný," popsal svědek Jiří Szajkowski.

Související obsahPolicie později zjistila, že byl řidič pod vlivem antidepresiv, a u výslechu prý vypověděl, že se jel pokochat ranní krajinou. Podle policie řidič svou extrémně nebezpečnou jízdou pokořil rekord. V protisměru ujel přes 30 kilometrů. Tak daleko nikdo před ním tímto způsobem nedojel."Policisté z dálničního oddělení sdělili podezření z přečinu obecného ohrožení z nedbalosti řidiči, který v protisměru jel. Pokud bude uznán vinným, hrozí mu trest odnětí svobody až na dvě léta," okomentoval mluvčí policie Daniel Vítek.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz