Domácí

Předseda komunistů Filip v pátek rezignuje i s ostatními místopředsedy

Předseda KSČM Vojtěch Filip dá v pátek svou funkci k dispozici spolu s ostatními stranickými místopředsedy. Výkonný výbor strany téma projedná na páteční schůzi.

"Jako předseda a místopředsedové jsme se shodli, že dáme své funkci k dispozici a Výkonný výbor rozhodne o tom, jestli přijme naši nabídku a jakým způsobem připravíme stranický sjezd, protože ten je 28. listopadu," řekl Filip na úterní tiskové konferenci strany.

Na dotaz, zda Filip vylučuje svou další kandidaturu na předsedu, odpověděl vyhýbavě, že je to na každém funkcionáři. "Bude nejvíce záležet na tom, jak se rozhodne Výkonný výbor, jestli mou rezignaci přijme, nebo nepřijme," odpověděl Filip. Podle Filipa je čas na důkladnou sebereflexi strany.

Související obsah

Oznámení o rezignaci přišlo po víkendovém volebním fiasku, kdy KSČM přišla oproti minulým krajským volbám o 73 zastupitelů, spadla z 86 na 13. Kvůli tomu přijdou i téměř o 20 milionů korun ročně od státu za získané mandáty.

ČSSD a KSČM utrpěly volební fiasko, nedosáhly ani na pět procent. Podívejte se na reportáž Televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Krátká zpráva

Američané se omluvili za chybný útok v Kábulu, dron zabil sedm dětí

Americké ministerstvo obrany přiznalo, že srpnový útok rakety vypálené z dronu na auto u kábulského letiště byl chybou. Zahynulo při něm deset civilistů včetně sedmi dětí. Žádná z obětí nepatřila k Islámskému státu, který se přihlásil k smrtícímu atentátu u letiště o několik dní dříve, a ve voze nebyly žádné výbušniny. Oficiální verze dosud tvrdila opak.

Píše se na Deník.cz