Volby do Poslanecké sněmovny 2021

Další oběť voleb: Končí celé vedení Komunistické strany Čech a Moravy

Další oběť voleb: Končí celé vedení Komunistické strany Čech a Moravy
Zdroj: TV Nova

Volby do Poslanecké sněmovny skončily teprve před pár hodinami a už hlásí první oběti. Nejprve rezignaci oznámil šéf ČSSD Jan Hamáček, konec nyní oznámilo také celé vedení Komunistické strany Čech a Moravy.

Propadákem skončily letošní volby pro ČSSD a KSČM. Ani jedna ze stran nepřekonala hranici 5 % potřebnou pro vstup do Poslanecké sněmovny. ČSSD získala 4,66 % a KSČM jen 3,61 %. Porazil je tak i nováček sněmovních voleb hnutí Přísaha se ziskem 4,68 %.

Na výsledky voleb už reagovalo vedení obou stran. Komunisté přišli o celé vedení, když na stranické posty rezignoval nejen předseda Vojtěch Filip, ale i ostatní členové. Řízením jsou nyní pověřeni první místopředseda ÚV Petr Šimůnek a místopředseda Václav Ort. Filip výsledek voleb označil za zdrcující porážku. Vojtěch Filip straně šéfoval 16 let. 

Kandidaturu na předsedkyni ještě v sobotu večer oznámila europoslankyně Kateřina Konečná. "KSČM rozhodně nekončí. Každý tunelář o nás ještě uslyší," uvedla politička. Výsledek komunistů je podle ní strašný, ale bude pro KSČM odrazovým můstkem.

Související obsah

​Ve funkci předsedy končí také šéf ČSSD Jan Hamáček. "Na 25. října svoláme předsednictvo, kde složím účty a složím mandát," řekl předseda sociálních demokratů. 

Podívejte se na očekávání ve volebním štábu KSČM ještě v průběhu voleb: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz