Domácí

Pozor, paštika z Tesca byla falšovaná! Inspekce nařídila okamžité stažení

Pozor, paštika z Tesca byla falšovaná! Inspekce nařídila okamžité stažení

Potravinářská inspekce odhalila podezřelou paštiku s logem společnosti Tesco. V ní se objevily přísady, které tam neměly co dělat.

Neprodlené stažení falšované Tesco Paštiky s husími játry v balení nařídila Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) společnosti Tesco Stores ČR.


"Na obalu bylo k podílu masných složek mimojiné uvedeno: husí játra (32 %), vepřová játra (12 %). Laboratorní rozbor ale ve výrobku potvrdil přítomnost bílkoviny kuřecích jater, které nebyly na obalu vyznačeny, a proto se jedná o potravinu označenou klamavě s ohledem na skutečné složení," uvedl mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Falešná paštika s husím játry:

Zdroj: SZPI


Tesco nyní čeká správní řízení o uložení pokuty. "Zároveň SZPI informaci vloží do evropského systému pro boj s falšovanými potravinami AACS, které umožní došetření případu v zemi původu potraviny," doplnil Kopřiva.

Související obsah


"Uvedený výrobek jsme v průběhu dnešního dne stáhli z prodeje. Celou záležitost řešíme s dodavatelem a zároveň čekáme na kontrolní test dotčeného výrobku," reagoval v úterý na dotaz TN.cz mluvčí Tesco Stores Václav Koukolíček.

Padělané značkové zboží za miliony korun objevili inspektoři na tržnici. Podívejte se na reportáž Televize Nova:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz