Domácí

Lidl přišel s novými slevami, aplikaci stahuje více lidí než eRoušku

Lidl přišel s novými slevami, aplikaci stahuje více lidí než eRoušku
Zdroj: Profimedia

Oblíbený nákupní řetězec konečně představil svůj věrnostní program. Aplikace Lidl Plus nabízí kromě speciálních slev a výhodných kupónů i správu účtenek za nákupy. Kritici tvrdí, že uživatelé dávají všanc svá osobní data. Přesto aplikaci zřejmě používá víc lidí než eRoušku.

Zákazníci Lidlu nepotřebují žádnou plastovou kartičku. Věrnostní program je pouze digitální a u pokladny stačí ke skeneru přiložit QR kód na displeji chytrého telefonu. 

Uživatelé aplikace Lidl Plus získají přístup k mimořádným slevám a speciálním kupónům. Najdou v ní i aktuální letáky nebo přehled účtenek, který může posloužit ke snadnější reklamaci zboží. 

Kupóny si zákazníci aktivují nebo deaktivují sami podle zájmu o dané produkty. "Cílem programu je nabídnout zákazníkovi rychlý přístup ke všemu, co jej skutečně zajímá a nezatěžovat jej další reklamou," tvrdí šéf českého Lidlu Michael Franík.

Související obsah

Aplikace je už po několika dnech od spuštění nesmírně populární. "Zájem o aplikaci předčil naše očekávání a zákazníci ji velmi vřele přijali. Aktuálně se Lidl Plus nachází na 1. místě v žebříčku bezplatných aplikací v App Store i Google Play. V programu je registrováno více než 17 milionů uživatelů ze 17 zemí, ve kterých je aplikace momentálně dostupná," řekla TN.cz mluvčí společnosti Iveta Barabášová.

Počet uživatelů pouze v Česku řetězec tají. Je ale téměř jisté, že je jich víc než než uživatelů eRoušky, která má pomáhat trasovat kontakty nakažených koronavirem. Tu si k 1. říjnu podle ministerstva zdravotnictví nainstalovalo 563 tisíc lidí. Lidl Plus je v žebříčcích App Storu i Google Play před eRouškou.

Navzdory velkému zájmu už Lidl čelí i kritice. Aplikace je podle některých zásahem do soukromí zákazníků, protože se domnívají, že má získávat jejich osobní data. To řetězec vylučuje. "Lidl splňuje všechny bezpečnostní normy ochrany dat a zavazuje se, že nezpřístupní žádná data neoprávněným třetím stranám," ubezpečila Barabášová.

Související obsah

Lidl je posledním z velkých řetězců, který věrnostní program zavedl. V únoru ho předběhl i sesterský Kaufland, jehož kartička se rovněž těší velkému zájmu. Slevami odměňují věrné zákazníky také Tesco (Clubcard), Penny Market (Moje PENNY), Albert (Můj Albert) nebo Billa (BILLA Bonus club).

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman zůstává v nemocnici, vyšetření nedopadlo, jak se očekávalo

Prezident Miloš Zeman i nadále zůstává v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Mluvčí nemocnice Jitka Zinke uvedla, že by hlava státu měla zařízení opustit nejdříve ve středu. Podle dvou zdrojů z Hradu měl být Zeman původně propuštěn už v úterý, nicméně vyšetření nedopadla, jak se očekávalo, informuje Deník N.

Krátká zpráva

Polský premiér k dolu Turów: Z české strany neexistovala dobrá vůle

Soudní dvůr EU v pondělí vyhověl české stížnosti a uložil Polsku pokutu 500 000 euro za to, že stále nezastavilo těžbu v hnědouhelném dole Turów. Polský premiér Mateusz Morawiecki (Právo a spravedlnost) v úterý na tiskové konferenci řekl, že doufal v dohodu s Českem a ukončením sporu. Z české strany ale prý neexistovala dobrá vůle a rozsudek je nespravedlivý. Podle deníku Wiadomości premiér "použije celý arzenál právních a sociálních argumentů", aby Polsko pokutu platit nemuselo. Neuvedl však, jaké konkrétní kroky má v plánu.

Píše se na Deník.cz