Krimi

Střelba na ulici vyděsila Brňany. Policisté pátrají po mladším muži

Střelba na ulici vyděsila Brňany. Policisté pátrají po mladším muži
Zdroj: Profimedia

Brněnští policisté pátrají po neznámém pachateli, který v úterý střílel poblíž bystrcké Odbojářské ulice. Přestože se nikomu nic nestalo, policie nevyloučila, že dotyčný použil skutečnou zbraň.

"Krátce po šestnácté hodině se ulicí ozvala nečekaná střelba, která oprávněně vyděsila rovnou několik lidí,“ informoval policejní mluvčí Petr Vala.

Policie na místo vyslala několik hlídek a také zásahovou jednotku. Přesto střelce nedopadli. Policisté nevylučují, že dotyčný mohl k výstřelu použít skutečnou zbraň. "V podobně vyhrocených situacích je pro kohokoliv téměř nereálné rozeznat pravou zbraň od plynové,“ upřesnil Vala.

Související obsah

Vyšetřovatelé se proto obrací na veřejnost s prosbou o pomoc. "Žádáme případné svědky, kteří incident viděli nebo ty, kteří místem projížděli autem a mají na palubní desce kameru, aby se neprodleně obrátili na tísňovou linku 158,“ vyzývá Vala.

V souvislosti s incidentem hledají policisté muže světlé pleti, sportovní postavy, ve věku kolem 25 až 28 let a vysokého přibližně 180 centimetrů. V době střelby měl na sobě bílé tričko s křiklavým motivem, světle modré džíny a kšiltovku.

Policejní mluvčí zároveň připomněl, že pro všechny střelné zbraně (plynové i vzduchové) platí jasně daná pravidla. Zbraně je zakázáno nosit viditelně a na veřejnosti se s nimi nesmí střílet.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Probační služba přestala využívat náramky

Elektronický monitoring odsouzených a obviněných v listopadu skončil. Probační služba totiž měla problémy s dodavatelem náramků firmou SuperCom. Vrátí se tedy k namátkovým kontrolám. Ministerstvo spravedlnosti je na tuto variantu připraveno. Informoval o tom mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.

Píše se na Deník.cz