Zahraničí

Hurikán Delta míří k pobřeží USA. V Mexiku za sebou nechal obří škody

Mexiko se vzpamatovává z úderu hurikánu Delta. Ten ve středu zasáhl poloostrov Yucatán a míří k pobřeží Spojených států, kde má udeřit už v pátek. V Mexiku živel poničil budovy a způsobil rozsáhlé výpadky proudu. Doprovázel ho vítr o rychlosti až 180 kilometrů v hodině.

Obří vlny zaplavující pobřeží a mohutný vítr ohýbající stromy. Takto svůj příchod na nejjižnějším cípu Mexika, poloostrově Yucatán, ohlašoval hurikán Delta. Videa na sociálních ukazují, s jakou silou živel udeřil.

Například reportér mexické televize dokázal jen stěží odolávat poryvům větru. Bouře přitom před vstupem na pevninu zeslábla ze čtvrtého na druhý stupeň.

Související obsah

Obyvatelé ohrožených oblastí se ještě na poslední chvíli snažili zabezpečit své domovy. Před běsněním hurikánu uprchly do bezpečí desetitisíce lidí. S jejich evakuací pomáhali i vojáci, které vláda do terénu nasadila. Nejspíš i díky tomu se úder bouře obešel bez obětí na životech.

"Některé silnice jsou poničené a není možné po nich projet. Jsou na nich popadané stromy nebo sloupy. Bez elektřiny je více než 67 městských čtvrtí,“ informovala starostka postižené oblasti Mara Lezamaová.

Související obsah

I proto se teď na příchod hurikánu připravuje americká Louisiana, přes kterou by se měl živel přehnat v pátek. "Tahle bouře mě docela znepokojuje. Z nějakého důvodu mám obavy, že by mohla zničit můj dům. Má sice pevné základy. Nikdy ale nevíte,“ uvedl Terry Guarisco z Louisiany.

Louisiana už z preventivních důvodů vyhlásila nouzový stav a zahájila evakuaci obyvatel pobřežních oblastí.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz