Zahraničí

Slovenku, která znesvětila korán, zadrželi kvůli výhrůžkám Čaputové

Slovenku, která znesvětila korán, zadrželi kvůli výhrůžkám Čaputové
Zdroj: TV Markíza

Sheila S. na sebe před třemi lety upozornila videem, na kterém pomočila a zapálila korán. Ve čtvrtek ji zadržela slovenská Národní kriminální agentura (NAKA). Vyhrožovala totiž prezidentce Zuzaně Čaputové fyzickým napadením a vyzvala ji, aby zemřela.

Sheila S. ze slovenského Ružomberoku, kterou zadrželo elitní komando, je obviněná z několika trestných činů. Ve skutečnosti se jmenuje Adriána M., ale i policisté používají její přezdívku. 

Natočila video, ve kterém vyhrožuje prezidentce Zuzaně Čaputové fyzickým útokem. "Zapamatuj si můj ksicht, protože ho určitě potkáš, a až ho potkáš, tak to bude taková sekundovka, že beton ti dá druhou," prohlásila.

"Řekla jsi, že žijeme v zemi, kde se národ nebojí umírat. Tak polož život jako první za to, abys vysvobodila náš národ," vzkazovala zadržená žena Čaputové. Sheila video smazala, ale stále koluje po sociálních sítích.

Související obsah

Jak informoval portál tvnoviny.sk, policisté k případu kvůli probíhajícímu vyšetřování zatím neposkytnou další podrobnosti.

Sheila na sebe upozornila v roce 2017. Tehdy pomočila korán a potom svatou knihu islámu zapálila. Natočila se u toho a záběry umístila na internet. Obvinili ji za to z extremismu a putovala i do vazby, odkud ji ale nakonec propustili.

Video, na kterém Sheila S. vyhrožuje Zuzaně Čaputové, je stále na sociálních sítích:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Probační služba přestala využívat náramky

Elektronický monitoring odsouzených a obviněných v listopadu skončil. Probační služba totiž měla problémy s dodavatelem náramků firmou SuperCom. Vrátí se tedy k namátkovým kontrolám. Ministerstvo spravedlnosti je na tuto variantu připraveno. Informoval o tom mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.

Píše se na Deník.cz