Krimi

Namol opilý řidič přerazil značku a vlétl do pole, tvrdil, že to není nehoda

Značně podnapilý postarší Slovák neudržel v noci na pátek u Prahy svůj vůz značky KIA na silnici. Sjel na krajnici, přerazil dopravní značku a pokračoval do pole. Policistům neustále zdůrazňoval, že neboural a divil se, proč přijeli.

Nehoda se stala kolem půlnoci na výjezdu z Chrášťan na Praze-západ.

Řidič na rovné silnici směrem k Pražskému okruhu zničehonic vjel na krajnici, přerazil značku, sjel z malého návrší a skončil v poli.

Na první pohled bylo jasné, že nemá jasnou mysl. Vrávoral a policistům tvrdil, že své extempore nepovažuje za dopravní nehodu a žádal je, aby odjeli. Po dechové zkoušce poznamenal, že se stala nějaká chyba, protože dvě promile nemohl nadýchat.

Zdroj: TN.cz

Jeho kritice neušel ani zásah hasičů, kteří v rámci protipožárních opatření odpojili u nabouraného vozu autobaterii. Řidič se několikrát pokoušel tento úkon zkontrolovat se slovy, že to určitě odpojili špatně.

Celou hodinu se pak muž marně pokoušel najít doklady, když se střídavě prohrabával kastlíkem v kabině a zadním kufrem, což bylo provázeno mohutným cinkáním lahví.

Související obsah

Doklady nenašel a odmítl policisty následovat, takže jim nezbylo, než mu nasadit pouta a do služebního vozu mu pomoci. Řidičovy úvahy se v důsledku toho přesunuly od praktických věcí k otázkám lidskoprávním. O čem hovořil cestou na záchytku, není zatím známo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz