Domácí

Zkažená jelita i tlačenka na trhu v Brně! Oblíbené pochutiny už páchly

Zkažená jelita i tlačenka na trhu v Brně! Oblíbené pochutiny už páchly
Zdroj: Státní veterinární správa ČR

Zkažené masné výrobky objevili inspektoři Státní veterinární správy (SVS) při kontrole na trzích v brněnské Bystrci. Prodejce je neskladoval podle pravidel, proto se potraviny už roztékaly a zapáchaly. Nyní mu hrozí pokuta ve výši až půl milionu korun.

"Prodejce nedodržoval stanovené teploty, které jsou nutné pro skladování, a nezajistil dostatečnou ochranu před kontaminací z vnějšího prostředí,“ informoval mluvčí SVS Petr Vorlíček.


Jitrnice, tlačenku, jelita i huspeninu navíc prodával i přesto, že je měl vystavené venku na přímém slunci. Inspektoři zajistili 17 kilogramů těchto masných výrobků. "Prodejce nezajistil chlazení na teplotu 5 °C stanovenou výrobcem,“ doplnil Vorlíček.

Související obsah


Právě z tohoto důvodu se oblíbené zabijačkové pochoutky začaly na slunci roztékat a nepříjemně zapáchat. Inspektoři SVS proto potraviny znehodnotili a nařídili likvidaci potenciálně zdravotně závadných potravin v asanačním podniku na náklady prodejce.


Tomu nyní hrozí až půlmilionová pokuta. "Veškeré nabízené zboží, tedy vařené i trvanlivé masné výrobky v celkovém množství 77 kg, navíc postrádalo účinnou ochranu před kontaminací z okolního prostředí,“ uzavřel Vorlíček.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz