Zahraničí

V Rusku našli asi 300 pytlů s ostatky. Podle vyšetřovatelů jsou lidské

V Rusku našli asi 300 pytlů s ostatky. Podle vyšetřovatelů jsou lidské
Zdroj: Profimedia

Škokující nález čekal nového majitele pevnosti Stein v Rusku. Ten tam našel přibližně 300 pytlů naplněných kostmi. Podle prvotních zjištění jsou zřejmě lidské a pochází z období první světové války. Objev nyní prozkoumávají vyšetřovatelé.

"Kosti našel v pevnosti Stein, která se nachází na předměstí města Královec, nový majitel při obhlídce a celou věc předal k řešení příslušným orgánům,“ píše portál Ria News. Královec byl dříve součástí Pruska, nyní se jedná o ruské území.


Předběžné vyšetřování zatím ukázalo, že pytle na místo v roce 2013 odložila firma, která prováděla v okolí archeologický průzkum před stavebními pracemi. Pravděpodobně jde o lidské kosti, které pochází z obdobní první světové války.

Související obsah


Podle ruských médií byla pevnost Stein jednou z 12 samostatných opevnění, vybudovaných ve druhé polovině 19. století. Po válce tam byla kasárna, později se pevnost používala ke skladování zeleniny.


V roce 2007 získalo opevnění status kulturního dědictví regionálního významu a bylo prohlášeno za památku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz