Domácí

Vytékající splašky. Na Benešovsku se převrátila fekální cisterna

Vytékající splašky. Na Benešovsku se převrátila fekální cisterna
Zdroj: HZS Středočeský kraj

Fekální tahač se převrátil v pátek poblíž obce Líšno na Benešovsku. Kvůli nehodě začaly z cisterny vytékat splašky s olejem a hrozila kontaminace přilehlých rybníků. Hasičům se nakonec znečištění podařilo zabránit.

Nehoda se stala krátce po osmé hodině ráno, kdy se v zatáčce poblíž obce Líšno převrátil tahač s cisternou a zůstal ležet mimo silnici. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Benešova i dobrovolní z Bystřice.

"Ze soupravy vytékaly splašky a hydraulický olej. Hasiči zabránili kontaminaci přilehlých rybníků,“ řekla mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

Související obsah

Na místo dorazila policie, starosta obce a pracovníci vodoprávního úřadu i správy a údržby silnic. "Došlo k přečerpání kejdy a po poledni byla souprava postavena na kola,“ dodala Fliegerová. Řidič vozu vyvázl bez zranění.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz