Daniel Hůlka

Velké přátelství skončilo! Hůlka vrací státní vyznamenání od Zemana

Velké přátelství skončilo! Hůlka vrací státní vyznamenání od Zemana
Zdroj: Profimedia

Daniel Hůlka zveřejnil dopis prezidentu Miloši Zemanovi, ve kterém oznamuje, že skončilo jejich dlouholeté přátelství a chystá se vrátit státní vyznamenání, které od něho dříve dostal.

 Dlouholeté přátelství mezi prezidentem Milošem Zemanem a zpěvákem Danielem Hůlkou je u konce. Hůlka na sociálních sítích zveřejnil otevřený dopis, ve kterém nešetří kritikou prezidenta. A rozhodl se, že vrátí státní vyznamenání, které od prezidenta přijal. Hůlka byl přitom Zemanovým dlouholetým příznivcem. V roce 2018 vystoupil bez nároku na honorář na Zemanově inauguraci a zazpíval českou hymnu ve volbním štábu těsně po zvolení Zemana prezidentem.

Celé znění dopisu si přečtěte zde:

Vážený pane prezidente, příteli, kamaráde, milý Miloši,
donedávna jsem žil v domnění, že Tě mohu nazývat přítelem. I u těch nejlepších přátel se může stát, že nastane situace, na níž má každý z nich opačný názor. Opravdoví přátelé, kteří k sobě mají vzájemný respekt, spolu o věci diskutují a třeba se i pohádají. Opravdový přítel však nikdy veřejně svého kamaráda nezesměšní a nevzkazuje mu prostřednictvím médií, že si má dát mokrý hadr na hlavu, jen proto, že má odlišný názor. V demokracii má každý názor stejnou hodnotu. Tvůj, stejně jako ten můj nebo názor kohokoli jiného. Pokud ovšem ještě žijeme v demokratické zemi…


Zklamal jsi mě, Miloši. Zklamal jsi mě jako člověk. Zklamal jsi mě jako přítel. Ale to vlastně není tolik důležité, to je věc nás dvou a našeho končícího přátelství. Ty jsi mě však zklamal také jako prezident naší země, a to už vůbec není pouze naše věc.
Žijeme v těžké době, v níž je mnoho našich spoluobčanů na pokraji osobního nebo firemního bankrotu, a to v žádném případě vlastní vinou. Tito lidé se bojí o svoji budoucnost a o budoucnost svých dětí. Jde jim v podstatě o život. Tobě nehrozí nic, Ty o nic nepřicházíš. A právě v této době, kdy národ, který Tě demokraticky zvolil prezidentem své země, od Tebe očekává pomoc či slova útěchy, si Ty naopak ještě přisadíš. Řekneš lidem, že jsou neschopní, nevzdělaní a zaslouží si zkrachovat, potažmo skončit na ulici.


Proč to děláš? Co Tě k tomu vede? Co si to k nám, normálním lidem, vlastně dovoluješ? Ty nejsi o nic víc než my, jsi taky jenom člověk, i když si to asi nemyslíš. Ale hlavně: Proč jsi se obrátil proti svému národu, proti obyčejným normálním pracujícím lidem? Proč se k nám chováš sprostě, agresivně, nenávistně, egoisticky, egocentricky, narcisticky a naprosto bohorovně?


Takže, jak se říká: „Na hrubý pytel, hrubá záplata“. Děkuji Ti za poslední lekci, kterou jsi mi dal na rozloučenou s naším přátelstvím. Ukázal jsi mi svou pravou tvář, a tím jsi mě donutil zachovat se následovně:


Ve státní svátek 28. října 2020 Ti přijdu na Pražský hrad vrátit vyznamenání, které jsi mi udělil. Nemohu si ponechat toto ocenění, které jsem obdržel z rukou člověka, jakým ses ukázal být. Musel bych se za sebe stydět.


A k tomu Ti vzkazuji to samé, co jsi přes média vzkázal Ty mně: „Miloši, dej si prosím studenej mokrej hadr na hlavu a stáhni se do soukromí “. Bude to lepší pro Tebe a pro nás všechny.
I přes to všechno Ti přeji hlavně zdraví a nepřeji Ti rozhodně nic zlého.


S pozdravem
Tvůj bývalý přítel
Daniel Hůlka

Na Hůlkův dopis už reagoval i mluvčí prezidenta. „Když člověk nechá své srdce ovládnout zlobou, je schopen napsat cokoliv. A většinou toho později velmi, velmi lituje. Vrátit státní vyznamenání je vzkaz celé republice, jejím hodnotám a obětem předků. Daniel Hůlka navíc sám sebe usvědčuje z toho, že žije v klamu. Panu prezidentovi podsouvá výroky, které nikdy neřekl. Evidentně vychází z mediálních zkazek. Ukazuje se tak, jak nebezpečná umí být mainstreamová média v krizových situacích, kdy otevřeně lžou nebo šíří dezinformace,“ sdělil pro TN.cz mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Daniel Hůlka dostal před čtyřmi lety státní vyznamenání:

Hůlka cestou z udílení vyznamenání ztratil medaili:


 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz