Domácí

Konec hodných policistů. Místo domlouvání kvůli rouškám rovnou pokuty

Konec hodných policistů. Místo domlouvání kvůli rouškám rovnou pokuty
Zdroj: Profimedia

Sílící pandemie přiměla policejního prezidenta Jana Švejdara ke změně strategie při kontrolách dodržování nařízení. Na svém twitteru informoval, že policisté užnebuou příliš lidem domlouvat, ale při každém porušení zavedeného opatření budou postupovat mnohem důsledněji než doposud.

"Nepříznivý vývoj šíření nákazy a s ním spojené zpřísnění mimořádných opatření přináší i potřebu důraznějšího přístupu při kontrole jejich dodržování. Přestože většina občanů nařízení dodržuje, existuje část, která je stále odmítá akceptovat," napsal policejní prezident na svůj twitter.

Podle mluvčího policejního prezidia Ondřeje Moravčíka mají muži zákona při řešení přestupku tři možnosti – dát provinilci pokutu hned na místě, s čímž ale pokutovaný musí souhlasit, dále oznámit věc správnímu orgánu, nebo se pokusit dotyčnému domluvit.

Související obsah

"Situace je mimořádně vážná. V každém takovém případě proto budou policisté postupovat důsledně, prostor pro domlouvání už nemáme. Děkuji všem občanům, kteří se chovají odpovědně a pomáhají nám tak tuto těžkou dobu překlenout," vyjádřil se Švejdar na sociální síti.

Podle vyjádření mluvčího policejního prezidia Ondřeje Moravčíka teď bude častější udělování pokuty až deset tisíc korun. 

Pokud pokutovaný odmítne platit na místě, celá záležitost poputuje do správního řízení, kde fyzická osoba může místo deseti zaplatit až 20 tisíc korun, právnická dokonce tři miliony.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz