Domácí

Radnici vyděsila obálka s neznámou látkou, hasiči měli speciální obleky!

Radnici vyděsila obálka s neznámou látkou, hasiči měli speciální obleky!
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

Nezvyklé manévry se v úterý ráno odehrály v budově městského úřadu v Dobrušce na Rychnovsku. Kvůli podezřelé obálce tam museli evakuovat všechny lidi, hasiči zasahovali ve speciálních protichemických oblecích a měřili radioaktivitu. Neznámá látka putovala na analýzu do laboratoře.

"Krátce po 08:30 jsme přijali hlášení o nálezu neznámé látky v budově městského úřadu na náměstí F. L. Věka v Dobrušce. Látka  měla být v obálce," přiblížila výjezd mluvčí hasičů Martina Götzová.

Na radnici vyjely dvě profesionální jednotky. Hasiči budovu obehnali páskou a připravili také dekontaminační stanoviště. "Dva příslušníci se následně oblékli do speciálních ochranných oděvů, obálku s látkou vyzvedli, zajistili a uložili do ochranných obalů. Takto byla připravena na transport do laboratoře Státního ústavu jaderné, chemické a biologické ochrany v Kamenné u Příbrami, kde bude podrobena analýze," uvedla Götzová.

Související obsah

Z úřadu museli hasiči evakuovat patnáct lidí - tři z nich přišli s obálkou přímo do kontaktu, takže je čekala dekontaminace. Stejně jako prostory radnice. Hasiči dokonce na místě měřili radioaktivitu, přístroje ale žádnou nezaznamenaly.

"O situaci jsme vyrozuměli zástupce samosprávy, krajské hygienické stanice i Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. Na místě spolupracovali hasiči s policií, se kterou budeme dále koordinovat další postup na základě výsledků chemické expertízy," uzavřela mluvčí hasičů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz