Domácí

Pošťák na Kladensku našel ve schránce ampule s neznámou látkou

Obvyklou pracovní rutinu jednomu z poštovních doručovatelů na Kladensku překazil nález obálky s neznámou látkou. Podle informací agentury Aktu se mělo jednat o ampule s blíže nezjištěným obsahem. Zásilku nyní zkoumají odborníci z úřadu pro jadernou, chemickou a biologickou ochranu.

O jakou látku se jednalo, není zatím jasné. Potenciálně nebezpečné ampule, které pošťák nalezl ve schránce v kladenské ulici 28. října, byly převezeny k expertize a znalci pracují na jejich vyhodnocení. Vyšetřování je v dikci hasičského záchranného sboru, policisté záležitost nevyšetřují.

"My jsme přijeli a místo a ampule jsme zajistili. Budou předány Státnímu úřadu pro jadernou, chemickou a biologickou ochranu na další analýzu," řekla TN.cz mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

Související obsah

"Můžu potvrdit, že v pátek v poštovní zásilce byla po vybrání schránky objevena zásilka, která byla poškozena. Byly tam nalezeny dvě ampule s neznámou látkou. Na místo byla přivolána prvosadová hlídka a hasičský záchranný sbor, který si ampule spolu se zásilkou převzal a mají to v tuto chvíli v šetření ve své kompetenci," informuje policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Zda látka v podezřelých ampulích představuje nebezpečí, není zatím jisté. Jasno bude až po jejím vyhodnocení odborníky.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz