Doprava

Omezení na železnici! Kvůli pandemii se ruší část dálkových spojů

Na velké omezení spojů se od pondělí 19. října nejméně do 8. listopadu musí připravit všichni cestující, kteří plánují vyjet vlakem. Železnice totiž reagují na velký pokles cestujících, který nastal s druhou vlnou koronavirové pandemie a na vyhlášení nouzového stavu. Po prvních škrtech v MHD tak dochází k dalšímu omezení u dálkových linek.

 Nejvíce se omezení dotknou dálkových spojů Českých drah. “Mírně omezen bude provoz na linkách z Prahy do Hradce Králové, Brna, Českých Budějovic a Děčína, dále v úsecích Kolín – Ústí nad Labem, České Budějovice – Jihlava – Brno a Ostrava – Čadca,“ upřesnila mluvčí ČD Vanda Rajnochová.

Dopravce RegioJet omezí provoz na některých spojích na trase R8 z Brna do Bohumína a zpět.

To dopravce Leo Express část spojů již omezil, protože zájem o spoje se začal snižovat s každým novým opatřením vlády. Spoje byly omezeny především ve dnech, kdy jezdí méně cestujících, například v úterý nebo ve čtvrtek. Víkendových spojů se omezení dotkou jen v menší míře. „Hned po vyhlášení nouzového stavu jsme zaznamenali vyšší stornování jízdenek a obsazenost míst opět brutálně propadla,“ řekl k omezení počtu spojů mluvčí společnosti Emil Sedlařík. Firma Arriva zatím svoje rychlíky neplánuje omezovat, ovšem většina jejich vlaků nejezdí tak často jako například vlaky RegioJetu či ČD.


Kdy opět vlaky začnou jezdit ve vyšším počtu, si zatím dopravci netroufají odhadnout. “Další postup při obnovování spojů bude RegioJet koordinovat s ministerstvem dopravy,“ řekl k obnovení spojů mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj.

Zároveň plánují České dráhy omezit i regionální dopravu. "Provoz bude od tohoto víkendu, resp. od začátku příštího týdne omezen v Praze, Středočeském, Pardubickém, Královéhradeckém, Moravskoslezském kraji a v Kraji Vysočina," sdělila mluvčí ČD Vanda Rajnochová. Zavedená opatření budou platit do odvolání a v souvislosti s vývojem epidemiologické situace může dojít k dalším úpravám.

České dráhy přitvrzují, kvůli lidem bez roušek zavedly pokutu. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz