Krimi

Hospoda zavřela jen naoko. Uvnitř byla párty bez roušek, zato s drogami

Pražští policisté v úterý večer kousek od Václavského náměstí objevili restauraci, která v osm hodin večer tak, jak to nařídila vláda, zavřela jen naoko. Uvnitř se podle kriminalistů dál bavily desítky lidí, velká část z nich bez roušek. U několika hostů muži zákona objevili drogy, podniku hrozí obří pokuta.

"Kriminalisté zjistili, že se v jedné z restaurací ve Vodičkově ulici nedodržují omezující opatření a po nařízené zavírací době ve 20 hodin se tam nachází několik desítek hostů," popsal úterní "šťáru" policejní mluvčí Jan Daněk.

Podle něj vše fungovalo tak, že personál podniku v osm večer zamkl hlavní vchod a hosty přestěhoval do sklepa, kde pokračovala zábava a popíjení alkoholu.

"Když chce někdo ze zákazníků odejít, tak osloví obsluhu, která ho vyvede zadním vchodem. Tímto zadním vchodem se policisté do restaurace dostali a zjistili, že se tam nachází 35 lidí, kteří tam nesmějí být, pijí alkohol a nedodržují mimořádná nařízení," řekl Daněk.

Související obsah

Policisté na nepovolené párty rozdali 21 pokut za nenošení roušek, u šesti hostů objevili drogy. "A na jednoho muže byl vydán příkaz k zatčení pro drogovou trestnou činnost. Provozovatele restaurace policisté oznámili správnímu orgánu a nyní mu hrozí pokuta až tři miliony korun," uvedl mluvčí.

"Policisté budou nyní ve větší míře a s větším nasazením dohlížet na dodržování mimořádných nařízení. Nyní již není prostor k benevolenci a policisté přejdou k razantnějším způsobům řešení, což je například ukládání pokut. Toto se bude týkat hlavně chronických odmítačů nařízení a těch, kteří je porušují úmyslně," varoval Daněk na závěr.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz