Domácí

Policisté kontrolují nošení roušek, za jediný den rozdali desítky pokut

Od středy platí povinnost nosit roušky i na zastávkách veřejné dopravy. Jihomoravští policisté vyrazili zkontrolovat, nakolik cestující nařízení dodržují. Právě na zastávkách lidé na roušky zapomínají nejčastěji.

"Policisté doposud nošení roušek kontrolovali uvnitř vozů, nově řeší lidi bez povinně zakrytých dýchacích cest i na zastávkách, vlakových stanicích a nádražích. A právě na těchto místech zjistili nejvíce pochybení," popsal policejní mluvčí David Chaloupka.

Jen během středy muži zákona rozdali desítky pokut. Důkladné kontroly budou probíhat i během večera a pod dohledem budou také provozovny s výdejními okénky. Po osmé hodině večer totiž musí mít zavřeno.

Související obsah

"Při kontrolách se nezaměřujeme jen na střed Brna, do opatření jsou zapojena policejní oddělení na území celého Jihomoravského kraje," řekl Chaloupka. Obvyklé řešení domluvou provinilci ale už očekávat nemohou.

Na výzvu policejního prezidenta Jana Švejdara totiž muži zákona končí s laskavým přístupem a za nedodržení nařízení budou bez milosti rozdávat pokuty. Ty se mohou na místě vyšplhat až na 10 tisíc korun. Pokud dotyčný odmítne zaplatit, může ve správním řízení zaplatit i dvojnásobek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž, identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab, si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k odstrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz