Zahraničí

Majitel hotelu vyzrál na zákazy. Nařízení přitom nejspíš neporušil!

Hoteliér, který nabízí ubytování ve slovenské Nitře, přišel na to, jak legálně obejít zákaz. Na Slovensku od čtvrtka platí stejné nařízení, jaké vláda zavedla v Česku – uzavření všech stravovacích podniků. Situaci podnikatel vyřešil po svém – každému zákazníkovi, který si v jeho restauraci koupí jídlo, nabízí pokoj zdarma.

Podnikavý hoteliér se rozhodl klientům dál poskytovat služby v pohodlí a teple, včetně občerstvení z restaurace. Na Slovensku totiž, na rozdíl od Česka, mohou stravovací podniky obsluhovat zákazníky pouze na venkovních terasách.

To vzhledem k deštivému a studenému podzimu nevítají ani strávníci, ani obsluha. Informoval o tom slovenský portál tvnoviny.sk.

Majitel hotelu s restaurací nepříznivou situaci dokázal vyřešit, aniž by porušil nařízení vlády. Zákazníkům jídlo zabalí, jako kdyby si ho odnášeli s sebou, ale namísto terasy jim ho odnese do hotelového pokoje. Ten strávníkům poskytuje na půl hodiny zdarma.

Podle slovenských médií se nápad osvědčil a hotel díky důmyslnému triku praská ve švech. Zaměstnanci podniku po každém návštěvníkovi pokoj důkladně vydezinfikují.

"Doufám, že úřady nepřijdou na důvod, proč tenhle způsob obsluhy nemůžu vykonávat," vyjádřil se pro tvnoviny nitranský hoteliér.

Související obsah

Na Slovensku jsou některá opatření mnohem přísnější než v Česku. Od čtvrtečních šesti hodin ráno jsou tam například povinné roušky i venku.

Před vstupem do nákupního centra také zaměstnanci každému návštěvníkovi měří teplotu. Pokud přístroj ukáže více než 37 °C, zákazník se do obchodu nedostane.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz